שיטות טיפול

קינסיולוגיה

 

קינסיולוגיה היא שיטת ריפוי רב-תחומית, שפותחה בארה"ב ב - 1964 על ידי הכירופרקטורים ד"ר ג'ורג' גודהרט וד"ר ג'ון פ. תאי.

 

השיטה משלבת את הגישה ההוליסטית של המזרח, עם הידע של המערב כדי להניע תהליכי ריפוי, שינוי וצמיחה בגוף, ברגש ובמחשבה. לחץ יכול ליצר חסימה, חוסר איזון גופני או נפשי, והוא יכול להיות תוצאה של גורמי מתח גלויים או סמויים.

 

השיטה נועדה לזהות חסימות הנגרמות ממתח  פיזי, רגשי או מנטלי במערכות הגוף השונות ויכולים ליצור חסימה או חוסר איזון גופני, רגשי או מחשבתי.

 

מטרת הקינסיולוגיה היא לשחרר את המתח, ולעודד חידוש קשרים עצביים בין המוח והגוף כדי ליצור מחדש דפוסי תנועה, מחשבה והתנהגות. בקינסיולוגיה משתמשים בבדיקת שריר כדי לאתר ולתקן חסימות וחוסר איזון בגוף או בנפש. 

 

ע''י טונוס השרירים אפשר לאבחן ולשחרר את המתח הקיים במערכת העצבים המרכזית (כאשר יש מתח השריר נחלש) ועל כן מאפשר קבלת משוב מדויק מהגוף.

לקינסיולוגיה יש הרבה ענפים שונים שהתפתחו במהלך השנים כגון קינסיולוגיה יישומית, מגע בריאות, קינסיולוגיה חינוכית ,  ועוד קינסיולוגיה יישומית: טכניקות נוירו  לימפטיות, טיפול מרידיאן, תזונה קלינית, ניהול תזונתי, ונהלי רפלקס שונים ועוד.

מגע בריאות: שיפור הזרימה וההרמוניה של הערוצים האנרגטיים (מרידיאנים) הקיימים בגוף.

קינסיולוגיה חינוכית; כולל בתוכו תרגילי מוח ועוזר בשיפור נושאים הקשורים ללמידה, כגון: פניוּת ומוטיבציה ללמידה, קשב, ריכוז, היפראקטיביות (ADHD), לקויות למידה ועוד. כל ענף בקינסיולוגיה מתמחה בתחום שונה ומטפל בבעיות בו הוא מתמחה אבל הם גם דומים בבסיסם.

קינזיולוגיה יכולתה לתת מענה למגוון אדיר של מצבים בריאותיים, פיזיים ורגשיים  כיוון שניתן בעזרתו לרדת לשורש, ולטפל ברבדים לא מודעים המשפיעים על ההתנהלות בחיים.

 

הטיפול הוא בשורש הבעיה ולא בסימפטום ולכן השינויים מחזיקים מעמד לטווח ארוך.

 

קינזיולוגיה יכולה לסייע בתחומים רבים כמו: הפגת כאבים מסוגים שונים: מיגרנות, סינוסים, כאבי מחזור ועוד לקויי למידה והפרעות קשב וריכוז חוסר איזון בלחץ דם, אלרגיות, הפרעות שינה דימוי עצמי ובטחון עצמי, בעיות חברתיות, פיתוח אסרטיביות שינוי דפוסי חשיבה ואמונות מגבילות, השגת יעדים שיפור מערכות יחסים זיכרון, קואורדינציה, שיפור יכולות למידה בעיות משקל, הפרעות אכילה ועוד

 

להזמנת תור לקליניקה לחצו כאן

איזון גוף ונפש

מרים: 054-7249893