שיטות טיפול

תזונה

 

תזונה נכונה היא חלק בלתי נפרד מאורח חיים בריא, את זה כולנו יודעים.                

אחת מהבעיות הבריאותיות הגדולות ביותר כיום בעולם המערבי היא בעיית ההשמנה, אותה כינה ארגון הבריאות העולמי בשם "מגפת ההשמנה".                              

ההשמנה מקושרת למגוון רחב של תחלואות נלוות שהופכות אותה לבעיה מסוכנת.

 

אחת הסיבות המרכזיות להשמנה היא התזונה הלקויה שאנו צורכים.                        

ישנו קשר הדוק בין תרבות המזון המהיר והאוכל התעשייתי לבין ממדי מגפת ההשמנה ומחלות ובעיות בריאותיות של העולם המערבי, כגון בעיות אורתופדיות, קנדידה, לחץ דם גבוה, כולסטרול, דרך מחלות לב וכלי דם, מחלות כרוניות שונות לרבות סוכרת, בעיות נוירולוגיות ועוד.

 

מחקרים מראים שהאוכל המעובד שאנו קונים הוא פחות איכותי, פחות מזין והרבה יותר ממכר מהמזון שנכין במו ידינו. בנוסף הוא גם יהיה הרבה פחות בריא. הסיבה לכך היא שכיום נהוג מאוד להוסיף למאכלים כמויות שמן, מלח וסוכר כדי ליצר אפקט ממכר של ממש בקרב הצרכנים.

 

חשוב לזכור שבניגוד למה שרבים חושבים, תחום התזונה לא עומד על ההשמנה לבדה.  כיום ישנו מגוון רחב ביותר של מחלות שמקושרות לתזונה. על אף ההתקדמות שעשתה התזונה הקונבנציונלית בשנים האחרונות והתפתחותה למזון בריא ולתוספי המזון, היא מתרכזת בהרכבת תפריטים המכילים את כל אבות המזון, על נושא כמות החלבון בתפריט, ירקות מחמישה צבעים והימנעות משומנים רוויים וסוכרים.

 

עם זאת,  קיימת המלצה על מזונות מעובדים ומתועשים שאינה קיימת בתזונה הנטורופטית, כגון דגני בוקר, קציצות ירק וסויה קפואות להכנה מהירה, מוצרים דיאטטיים המכילים ממתיקים מלאכותיים ועוד,  יש הצמדות לערכים קלוריים והגבלת כמויות, דיאטות הרזייה שעובדות בשיטה הגבלה קלורית והרעבה. כאשר מדובר על תחושת רעב ובמיוחד רעב של התאים בגוף שבעקבות כך, יורדת רמת המטבוליזם בגוף וזו הנוסחה להשמנה בטוחה כאשר חורגים מהדיאטה.

 

כל עוד מדובר בתזונה בריאה, שאינה מזיקה לאדם, אינה גוררת חסרים מצטברים, אינה מכילה כימיקלים, חומרים משמרים, צבעי מאכל, חומרי וטעם וריח מזיקים ומאפשרת לאדם לחוש חיות, ויטאליות ובריאות, זה בסדר ולא משנה מהי השיטה.

 

אך אם יש בעיות בריאותיות? לתזונה הנטורופטית יש את מגוון הלים כדי לעזור לגוף להתגבר על הבעיה. הנטורופתיה רואה בתזונה לא רק דרך לשמר בריאות ולמנוע מחלות, אלא לטפל בהן, דרך המאפשרת לגוף לחזור לאיזון ולטפל בעצמו. הנטורופתיה טוענת שניתן לטפל במחלות בעזרת תזונה ואין כאן הכוונה רק על הפחתת סוכר בסוכרתיים, הפחתת בשר אדום בחולי לב או הורדת נתרן לחולי יתר לחץ דם.

 

לדוגמא אנשים הסובלים מדלקות יוכלו להוציא מתזונתם מזונות שמחלישים את מערכת החיסון ומגבירים דלקת כגון, קפה, בשר ומוצריו וסוכרים פשוטים ובמקביל לכוון את התזונה למרכיבים שיסייעו לגוף לטפל במצב הדלקתי.                                                לנטורופתיה יש קו מסוים, אך היא מתאימה את התזונה לכל אדם באופן אישי, תוך התחשבות באורח חייו, בבעיות הבריאות ובנכונות שלו לשינוי.

 

אין תזונה אחת המתאימה לכולם והחוכמה היא להתאים את התזונה לאדם!

 

להזמנת תור לקליניקה לחצו כאן

 

 

איזון גוף ונפש

מרים: 054-7249893