שיטות טיפול

שמנים אתריים

 

ארומתרפיה היא תורה מתחום הרפואה הטבעית וההוליסטית העושה שימוש בשמנים אתריים (הנקראים גם שמנים ארומטיים) שמקורם בצמחים, פרחים, גבעולים, עצים, שורשים ואפילו בפירות (כמו למשל לימון, תפוז, ועוד).

הארומתרפיה בוחרת בכלים שתואמים את הגוף ונפש האדם בזכות הזיקה הביולוגית שבין האדם לצמח.  בשל צורות הטיפול הייחודיות והניחוחות הנפלאים של השמנים האתריים הארומתרפיה מאפשרת ריפוי ותענוג.

 

שמן אתרי נקרא שמן, למרות שהוא לא שמנוני – אלא בגלל שהוא בעל מסיסות נמוכה מאוד במים.

השמן הוא החלק הפעיל יותר בצמח; החלק שמרפא.

ולכן השמן הוא הרבה יותר מרוכז וחזק מאשר הצמח עצמו.

ובנוסף השמן מורכב ממולקולות מאוד קטנות – ולכן במריחה של שמן אתרי על הגוף – השמן נכנס תוך שניות ספורות לתוך זרם הדם ומגיע לכל מקום בגוף כדי לחולל שמה שינוי ולהביא לבריאות.

הודות לדמיון בין השמנים האתריים לבין ההורמונים האנושיים, וכן בזכות מגוון עצום של שמנים, ניתן לאבחן ולהתאים את השמן האתרי לפי צרכיו האישיים של כל מטופל.

 

חוש הריח הוא החוש העתיק והמורכב ביותר בגופנו. התגובה לריח היא מנגנון הישרדותי מולד והיא מתבטאת בזיכרונות ונוסטלגיה וברגשות כגון הנאה, ערנות, רעב, כעס, פחד וגם בטראומות .

שמנים אתריים פועלים בהרמוניה עם חוש הריח.  עם השאיפה, מולקולות השמן מגיעות לאף ונוגעות ישירות בעצב הריח במוח, שמביא לשינויים מיידיים במצב הרוח ובאיזון ההורמונלי של הגוף. השמן נשאף גם לריאות, חודר דרכן אל זרם הדם, ונישאות עמו לכל רקמות ואיברי הגוף.

שמנים אתריים אינם יוצרים תלות, כי השמן האתרי אינו מתפרק בגוף אלא יוצא דרך מערכות ההפרשה. 

 

להזמנת תור לקליניקה לחצו כאן

 

 שיטת הריינדרופ  - Raindrop Technique 

 

 

הריינדרופ - (טכניקת טיפת גשם) היא טכניקה רבת עוצמה שבה משתמשים בהרבה שמנים אתריים ומגוון רחב של טכניקות עיסוי כולל עיסוי בגב, עיסוי Vita על הרגליים והנחת חום על הגוף.

הטכניקה היא שילוב של כמה שיטות הוליסטיות כדי להביא לאיזון והיערכות של מערכות הגוף מחדש בצורה לא פולשנית.

הריינדרופ גם ממריצה ומאזנת את כל מערכות הגוף ברמה פיזית ורגשית. להמשך קריאה... 

 

 שיטת ה NAT

 

שיטת הNAT-  - דומה לריינדרופ ((Raindrop Technique ופותחה גם ע''י ד''ר גארי יאנג.

בשיטת ה -NAT משתמשים בשמנים אתריים ומטרת השיטה היא לחזק את כל הסינפסות (ההולכים החשמליים או החיבורים העצביים)  שבין המוח לחוט השדרה העליונה. להמשך קריאה... 

 

 

איזון גוף ונפש

מרים: 054-7249893